O nás

Název společnosti: Schwan-STABILO ČR, s.r.o.
Místo: Český Krumlov
IČ:45280746
Zápis do OR: dne 3.6.1992 , složka C.2926 vedená u rejstříkového soudu v Českých Budějovicích
Předmět činnosti :Výroba školních a kancelářských potřeb

Schwan-STABILO ČR, s.r.o. je společností se 100% účastí zahraničního kapitálu a je řízena českým managementem v jehož čele jsou dva jednatelé. Společnost zaměstnává cca 370 – 420 zaměstnanců (podle sezónnosti výroby), z toho cca 60 % jsou ženy.

Firma je umístěná v tovární zóně na okraji Českého Krumlova a je v dosahu autobusové dopravy - naproti firmě je autobusová zastávka. Pro zaměstnance dojíždějící do zaměstnání vlastním autem je přímo v areálu firmy vybudováno parkoviště.

Výroba se skládá ze tří charakterově rozdílných výrobních úseků:

Výroba dřevěných tužek a pastelek

Výroba byla převedena z Německa v roce 1993 a dnes již zajišťuje komplexní výrobu dřevěných produktů - od výroby tuh až po povrchovou úpravu včetně potisku. Vyrábíme široký sortiment dřevěných tužek a pastelek určených jak pro školní tak i pro umělecké potřeby.

Výroba a montáž školních a kancelářských potřeb z plastu

Tato výroba byla u nás zahájena v roce 2002 jako samostatná organizační jednotka Schwan–STABILO PLAST CR, k.s. a od roku 2003 byla začleněna do společnosti Schwan-STABILO ČR, s.r.o. Výroba je rozdělena na lisovnu plastových dílů vybavenou špičkovými plně automatizovanými vstřikolisovacími stroji a na montáž komponentů, která vedle ruční montáže zajišťuje montáž i na nových moderních strojích.

Balení a expedice výrobků

Úsek zajišťuje příjem komponent z dalších dceřiných společností , balení produkce dle požadavků zákazníka a její expedování k zákazníkovi.
Balení výrobků byla první z činností převedených z mateřské firmy v Německu do České republiky již v roce 1993. Balírna zabezpečuje vedle balení vlastních produktů rovněž balení produktů z dalších dceřiných společností mateřské firmy.
Dnešní balírna již není pouze ruční balení, ale většina práce je zajišťována pomocí poloautomatů a automatů.

Aktualizováno: 25.06.2012